Pochádzam z Dolnej Lehoty, malej dedinky ležiacej pod Nízkymi Tatrami v okrese Brezno. K fotografovaniu som sa dostal vďaka svojmu otcovi už v časoch analógovej fotografie. Okolitá krajina a láska k prírode ma veľmi inšpirovala a prebúdzala vo mne chuť tvoriť. Práve pri krajinárskej fotografii som sa naučil vnímať svetlo, ktoré je základným kameňom fotografie a začal som svet vidieť inak.

Od mojej záľuby sa odvíjal aj výber strednej školy. Študoval som odbor grafik digitálnych médií na SOŠ IT v Banskej Bystrici. Počas tohto obdobia som okrem učenia sa a písania prác budoval vlastnú značku pod mojim menom Filip Majerčík Photography. Po úspešnom ukončení štúdia,  som sa v roku 2015 fotografovaním začal živiť.

Aj napriek tomu to pre mňa nie je len spôsob obživy. Baví ma tvoriť a zároveň mojou tvorbou robiť ľuďom radosť.  Vďaka spokojným klientom a oslovenému publiku viem, že to čo robím má význam. Okrem komerčných zákaziek venujem svoj čas aj osobným projektom. Jedným z nich je nedávno uverejnené časozberné video z Nízkych Tatier.

Fotografujem technikou Nikon, ktorú od začiatku neustále dopĺňam a vylepšujem. Momentálne používam dve výkonné full-frame telá doplnené radou svetelných objektívov. Samozrejmosťou sú blesky a mnoho ďalšieho príslušenstva. Ako veľké plus v mojej výbave považujem bezpilotnú multikoptéru s prenosom obrazu a možnosť fotografovania z výšky.


Zuzana Nemčeková
S pánom Majerčíkom sme spolupracovali pri nafotení našich kontaktných miest. Aj bez osobného stretnutia nám zabezpečil fotografie presne podľa dohodnutých inštrukcii. S výsledkom sme boli veľmi spokojní.

Zuzana Nemčeková
PR and Marketing Communication Supervisor
-
J.D. METAL,
Filip Majerčík Photography – to je z nášho pohľadu mladý, talentovaný fotograf s profesionálnym prístupom! Oceňujeme predovšetkým kvalitne odvedenú prácu, kreativitu, nápaditosť a v neposlednom rade aj ústretovosť, dobrú komunikáciu a dodržiavanie dohodnutých termínov. S výsledkami práce sme vždy nadmieru spokojní! 🙂

J.D. METAL,
spol. s.r.o.
Články, rozhovory, reportáže

Napísali o mne

Red Bull
Spomaľ na chvíľu a ponor sa do krásy Nízkych Tatier

 

Prejsť na rozhovor

Interez
Filip za 2 roky odfotil vyše 20-tisíc fotografií len preto, aby ti dokázal, že aj Nízke Tatry sú nádherné

Prejsť na článok

TV Noviny Markíza
Fantastické video! Ak si ho pozriete, budete hrdí na to, že žijete na Slovensku

 

Prejsť na reportáž

Dobré noviny
Slovákovi prirástli k srdcu Nízke Tatry. Vytvoril časozberné video, ktoré ich zachytáva v plnej kráse

Prejsť na rozhovor