Za každou fotografiou sa skrýva
jedinečný príbeh

O mne

Ako sa začal môj príbeh A bolo svetlo

Pochádzam z Dolnej Lehoty, malej dedinky ležiacej pod Nízkymi Tatrami v okrese Brezno. K fotografovaniu som sa dostal vďaka svojmu otcovi už v časoch analógovej fotografie. Okolitá krajina a láska k prírode ma veľmi inšpirovala a prebúdzala vo mne chuť tvoriť. Práve pri krajinárskej fotografii som sa naučil vnímať svetlo, ktoré je základným kameňom fotografie a začal som svet vidieť inak.

Počas študentského obdobia som začal budovať vlastnú značku pod mojim menom Filip Majerčík Photography a v roku 2015 som sa rozhodol fotografovaním živiť.

Aj napriek tomu to pre mňa nie je len spôsob obživy. Baví ma tvoriť a zároveň mojou tvorbou robiť ľuďom radosť. Vďaka spokojným klientom a oslovenému publiku viem, že to čo robím má význam. Okrem komerčných zákaziek venujem svoj čas aj osobným projektom.

Napísali o mne

O mojej tvorbe

Fantastické Video! Ak si ho pozriete, budete hrdí na to, že žijete na slovensku

Filip za 2 roky odfotil vyše 20-tisíc fotografií len preto, aby ti dokázal, ýe ak Nízke Tatry su nádherné

Slovákovi pirástli k srdcu Nízke Tatry. Vytvoril časozberné video, ktoré ich zachytáva v plnej kráse

Spomaľ na chíľu a ponor sa do krásy Nízkych Tatier

Pripravený tvoriť v každej situácii

ORIGINALITA │ KREATIVITA │ KVALITA

Rozmanitá technika pre tvorbu bez obmedzení

Technika
Žijeme v digitálnej dobe a smartfón s dobrým fotoaparátom nosí takmer každý z nás vo vrecku. Každý dokáže stlačiť spúšť a niečo odfotiť, ale len málokto dokáže naozaj tvoriť. V dobe kedy je internet plný fotografií a videí je potrebné byť kreatívny a inovatívny, aby ste publikum, respektíve vašu cieľovú skupinu zaujali.
Svoju techniku neustále obmieňam, aby som poskytol najlepšiu možnú kvalitu. Čo je pre mňa ale ešte dôležitejšie, rozširujem ju a rozhliadam sa do viacerých smerov. Kreativita nepozná hranice a technika ich nemôže obmedzovať.
Fotografujem technikou Nikon, momentálne používam dve výkonné full-frame telá doplnené radou svetelných objektívov. Samozrejmosťou sú blesky a iné doplnkové príslušenstvo.
Na svet sa dá pozerať aj z iného uhla a preto nesmie chýbať dron od výrobcu DJI. Pre tvorbu časozberných videí je tu zas rotačná hlava a slider zo špičkovej americkej produkcie Dynamic Perception.

S kým som spolupracoval

Referencie
Výborná spolupráca, kvalita a korektný prístup, odporúčam
Posted on
Google
Tibor Bruckmayer
2022
Vlastnim viacero foto obrazov od Filipa (jesenny pohlad z Chopku so stadom kamzikov, Jarny pohlad s rozkvitnutou ceresnou a zasnezenym Chabencom, Nocna Kamienka a dalsie) - jeho fotky nizkych Tatier su uzasne.
Posted on
Google
Tibor Mikula
2022
Filipovi veľmi pekne ďakujeme za krásne svadobné fotky, ktoré zachytávajú čaro nášho svadobného dňa. Oceňujeme aj profesionalitu od počiatočnej komunikácie, cez samotné príjemné pohodové fotenie, ako aj výsledok Filipovej práce a odovdzanie fotografií v originálnom prevedení. Odporúčame a dávame 5* :)
Posted on
Google
Karin Macušková
2022
Filip Majerčík Photography výborná spolupráca pri fotení našej svadby, kreatívne nápady, výber prostredia a samozrejme detailné zachytenie toho podstatného. Rýchle dodanie. Odporúčam všetkými 10-mi zo službami odvedenými na 110%. Ďakujeme
Posted on
Google
Peter Turzík
2022
S Filipom spolupracujeme už viac ako 2 roky a musím povedať, že lepšieho človeka sme nájsť nemohli. Je dochvíľny, dá sa na neho spoľahnúť a vždy sme s jeho tvorbou spokojní. Najprv pre nás tvoril grafiku, neskôr aj produktové fotografie a najnovšie pre nás vytvára dizajny obalov produktov. Jeho výstupy sú kvalitné a zodpovedajú presne tomu, čo od neho požadujeme. Navyše je to skvelý človek, s ktorým sa bezproblémovo komunikuje. Je ochotný vyjsť v ústrety náhlej požiadavke. Spoluprácu s Filipom odporúčame všetkými desiatimi.

www.waragod.sk
Filip Majerčík Photography – to je z nášho pohľadu mladý, talentovaný fotograf s profesionálnym prístupom! Oceňujeme predovšetkým kvalitne odvedenú prácu, kreativitu, nápaditosť a v neposlednom rade aj ústretovosť, dobrú komunikáciu a dodržiavanie dohodnutých termínov. S výsledkami práce sme vždy nadmieru spokojní! 🙂

www.jdmetal.sk
S pánom Majerčíkom sme spolupracovali pri nafotení našich kontaktných miest. Aj bez osobného stretnutia nám zabezpečil fotografie presne podľa dohodnutých inštrukcii. S výsledkom sme boli veľmi spokojní.

ZUZANA NEMČEKOVÁ | PR and Marketing Communication Supervisor-ZUNO BANK AG