Pochádzam z Dolnej Lehoty, malej dedinky ležiacej pod Nízkymi Tatrami v okrese Brezno. K fotografovaniu som sa dostal vďaka svojmu otcovi už v časoch analógovej fotografie. Okolitá krajina a láska k prírode ma veľmi inšpirovala a prebúdzala vo mne chuť tvoriť. Práve pri krajinárskej fotografii som sa naučil vnímať svetlo, ktoré je základným kameňom fotografie a začal som svet vidieť inak.

Od mojej záľuby sa odvíjal aj výber strednej školy. Študoval som odbor grafik digitálnych médií na SOŠ IT v Banskej Bystrici. Počas tohto obdobia som okrem učenia sa a písania prác budoval vlastnú značku pod mojim menom Filip Majerčík Photography. Po úspešnom ukončení štúdia,  som sa v roku 2015 fotografovaním začal živiť.

Aj napriek tomu to pre mňa nie je len spôsob obživy. Baví ma tvoriť a zároveň mojou tvorbou robiť ľuďom radosť.  Vďaka spokojným klientom a oslovenému publiku viem, že to čo robím má význam. Okrem komerčných zákaziek venujem svoj čas aj osobným projektom. Jedným z nich je nedávno uverejnené časozberné video z Nízkych Tatier.

Fotografujem technikou Nikon, ktorú od začiatku neustále dopĺňam a vylepšujem. Momentálne používam dve výkonné full-frame telá doplnené radou svetelných objektívov. Samozrejmosťou sú blesky a mnoho ďalšieho príslušenstva. Ako veľké plus v mojej výbave považujem bezpilotnú multikoptéru s prenosom obrazu a možnosť fotografovania z výšky.


Zuzana Nemčeková
S pánom Majerčíkom sme spolupracovali pri nafotení našich kontaktných miest. Aj bez osobného stretnutia nám zabezpečil fotografie presne podľa dohodnutých inštrukcii. S výsledkom sme boli veľmi spokojní.

Zuzana Nemčeková
PR and Marketing Communication Supervisor
-
J.D. METAL,
Filip Majerčík Photography – to je z nášho pohľadu mladý, talentovaný fotograf s profesionálnym prístupom! Oceňujeme predovšetkým kvalitne odvedenú prácu, kreativitu, nápaditosť a v neposlednom rade aj ústretovosť, dobrú komunikáciu a dodržiavanie dohodnutých termínov. S výsledkami práce sme vždy nadmieru spokojní! 🙂

J.D. METAL,
spol. s.r.o.
Články, rozhovory, reportáže

Napísali o mne

filipmajercik_redbull_napisali_o_mne
Red Bull
Spomaľ na chvíľu a ponor sa do krásy Nízkych Tatier

 

Prejsť na rozhovor

filipmajercik_interez_napisali_o_mne
Interez
Filip za 2 roky odfotil vyše 20-tisíc fotografií len preto, aby ti dokázal, že aj Nízke Tatry sú nádherné

Prejsť na článok

filipmajercik_tvnoviny_markiza_napisali_o_mne
TV Noviny Markíza
Fantastické video! Ak si ho pozriete, budete hrdí na to, že žijete na Slovensku

 

Prejsť na reportáž

filipmajercik_dobrenoviny_napisali_o_mne
Dobré noviny
Slovákovi prirástli k srdcu Nízke Tatry. Vytvoril časozberné video, ktoré ich zachytáva v plnej kráse

Prejsť na rozhovor